Únor 2013

Loučím se

27. února 2013 v 20:12 | Elplee
Vítám Vás. Naposledy.


Uvědomila jsem si jednu věc. Všichni ti, kteří tenhle svět už opustili, tady něco zanechali. To, co tady zanechal Ondra, Tomáš, Kamča a další a další, včetně mého milovaného psa, to z části zůstává v nás. V lidech, kteří jsme je znali, měli rádi a rozuměli jim. Když budu šťastná já, bude šťastné i to, co z nich ve mě zůstalo. Doufám.

Na tomto blogu jsem strávila celou svou střední školu a i ten rok a půl po ní. Až do teď. Dnes jsem odtud smazala předposlední z těch více než 700 článků. Zůstal tady jen jeden, je příliš čerstvý a bolestivý... Všechny ty stovky článků a statisíce písmen jsem si nostalgicky pročetla, zkopírovala a uložila. Ani bych nevěřila kolik bolesti a slz, ale i smíchu a zážitků tady zůstalo. Celý můj život po celé ty roky. Všechny ty smutky a deprese ze smrti, všechny ty pubertální školní zážitky, největší nasranost na bývalého - alkoholika, největší euforie zamilovanosti i bolest z rozchodu. Je toho tolik.

Důvod, proč jsem všechny ty věci stáhla "z éteru" je ten, že už se tady necítím bezpečně. Viselo tady ve vzduchu tolik nevyřčených vět. Někdy je potřeba skončit. A je dobré poznat ten okamžik.

Začnu znova, na jiné adrese. Určitě si z toho všeho co bylo tady udělám nějaký vzpomínkový článek. Jen potřebuju pryč. Blog byl vždycky to místo jen pro mě, kde jsem mohla psát věci, které bych nahlas nikdy nevyslovila. Chci se zase cítit v bezpečí, že nikdo nepoužije všechna má slova proti mě. A taky se dějí věci, na které nejsem zrovna hrdá, mám strach na ně i myslet. A přestože nemám komu je říct, potřebuju nějakou vrbu. Tou vrbou jste pro mě byli vy všichni, kteří jste sem občas či pravidelně zabloudili. Strašně moc Vám všem děkuju, že jste mě drželi nad vodou, i když se všechny ty články po celé ty roky točily kolem těch samých traumat. Děkuju za podporu. Děkuju za záchvaty smíchu (teď mi v hlavě vyvstaly všechny ty články kolem maturity :D ty byly opravdu intelektuálně výživné).

Pokud máte zájem, nechte mi odkaz na Váš blog v komentářích, ozvu se :) Už to nebude Elplee, ale někdy je prostě třeba začít znovu... Už nechci být něčím, co mě drží v minulosti. Cítím se svobodně. Konečně, po všech těch letech.


Bude mi to tady chybět. Je 27.2.2013 20:12. A je konec. Dobrou noc.
Naposledy - Vaše Elplee.